Help mee!

Doneer via bank, iDeal of PayPal,
koop een fles wijn
of lever uw oude PC in

Geef HIV-positieve kinderen een onbezorgde dag

Steun de Children Support Group

Naam project Children Support Group
Partner organisatie TransCape NPO
Locatie Oostkaap (Zuid-Afrika)
Start project zodra het benodigde bedrag binnen is
> doneer via iDeal
Binnen: € 90,34
Nodig: € 126,00
72%

De Children Support Group (CSG) is opgericht in 2007 toen de eerste HIV-positieve kinderen begonnen met aidsremmers (ARV’s). Inmiddels zijn er zo’n 120 kinderen van 0 tot 12 jaar die maandelijks naar de CSG gaan. Op de dag dat zij de ARV-unit bezoeken om op controle langs te gaan bij de arts en om hun maandelijkse medicijnen te krijgen, organiseert TransCape een speciaal programma voor deze kinderen. Afhankelijk van hun leeftijd kunnen ze allerlei verschillende activiteiten doen, zoals balspellen en tekenen. De kinderen krijgen basis gezondheidseducatie om te leren hoe zij hun lichaam gezond en sterk kunnen houden. De oudere kinderen nemen deel aan discussiegroepen om te leren hoe ze hun omgeving kunnen vertellen dat ze HIV-positief zijn. Ook ouders worden uitgenodigd. Zij kunnen al hun vragen over medische en sociale dilemma’s stellen aan getrainde TransCape coördinatoren. Aan het eind van de dag krijgen de kinderen een warme lunch (bestaande uit rijst, kip, aardappelen en groente) met fruit en vruchtensap.

Verder zamelt TransCape geld in om één keer per jaar een educatieve reis te organiseren voor dertig van de oudste kinderen. Deze reis stimuleert de kinderen om een band op te bouwen met elkaar. Ook kunnen ze discussiëren over hun problemen. De kinderen voelen zich vrij, omdat ze zich niet ongemakkelijk hoeven te voelen bij het innemen van de aidsremmers.

Om de maandelijkse CSG-bijeenkomst te organiseren, is er €1,- nodig per kind. Hiervoor krijgen zij een gezonde lunch en kunnen zij een dag lang onbezorgd spelen zonder zich zorgen te maken over hun HIV-besmetting. Daarbij worden de ouders aangemoedigd om hun kinderen gezond te houden en goed voor hen te zorgen. Ze worden hierin gesterkt doordat ze weten dat zij andere ouders en TransCape coördinatoren kunnen ontmoeten.

Tot nu toe heeft Stichting Kwasa al 5 maandelijkse CSG-bijeenkomsten gefinancieerd. Helpt u mee de andere bijeenkomsten mogelijk te maken?

< overzicht lopende projecten

Steun dit project via:

iDeal bank of PayPal
Lopende projecten Afgeronde projecten Partnerorganisaties

Montaigne Megafestatie weer groot succes

Op 26 april werd voor het tweede jaar op rij de Montaigne Megafestatie georganiseerd op het Montaigne Lyceum in Den Haag.

> lees verder